خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وزیر اسرائیلی: نیروهای نظامی ایران را در سوریه «نابود» می‌کنیم

تساحی هنغبی، وزیر همکاری منطقه‌ای اسرائیل در گفتگو با شبکه دولتی این
کشور گفت که تحویل سامانه دفاع موشکی اس-300 به رژیم اسد به معنای مصونیت ایران در سوریه نیست و کشورش نیروهای نظامی ایران را در سوریه «نابود» خواهد کرد.
هنغبی همچنین با اشاره به اینکه سامانه اس-300 خللی در توان نیروی هوایی اسرائیل در سوریه وارد نخواهد کرد گفت: "موجودیت ایران در سوریه تهدیدی علیه منافع ملی ما است".
وی افزود: "ما همه اقدامات لازم را برای ممانعت از پیشروی ایران در سوریه اتخاذ خواهیم کرد. می‌دانم که روس‌ها نیز به حساسیت اسرائیل در این خصوص واقف هستند".
وزیر همکاری منطقه‌ای اسرائیل با تاکید بر اینکه تقابل با روسیه و سوریه در جهت منافع ملی کشورش نیست گفت: "بهتر است سوری‌ها بدانند که اقدامات ما علیه آنها نیست".
دو روز قبل سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در نشست شورای امنیت که به ریاست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور برگزار شد در ارتباط با اخذ تدابیر برای تامین امنیت نیروهای این کشور در سوریه اعلام کرد که کشورش سامانه‌های موشکی دفاع هوایی اس 300 را به سوریه تحویل داده است.

0 نظرات: