خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

تلاش ترکیه و ایران برای انجام مبادلات تجاری با لیر و ریال.

رئیس دفتر حسن روحانی از دیدار روسای بانک‌های مرکزی و ترکیه و ایران در آینده نزدیک برای بررسی روند اجرایی شدن مبادلات تجاری با پول ملی دو کشور خبر داد.


محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی پس از پایان جلسه هیات دولت ایران در پاسخ به خبرنگار آناتولی در تهران درباره مبادلات تجاری این کشور با ترکیه گفت: قرار است روسای بانک مرکزی ترکیه و ایران طی دیداری در تهران یا آنکارا درباره چگونگی اجرایی شدن مبادلات تجاری با پول ملی دو کشور مذاکره کنند.
وی با بیان اینکه این مساله در دستورکار دولت ایران قرار دارد، همچنین اظهار داشت: در دیدار اخیر روسای جمهور ترکیه و ایران نیز مبادله تجاری با پول ملی دو کشور مطرح شد.
واعظی درباره کاهش نرخ ارز در بازار ایران نیز تصریح کرد: «از نگاه دولت نرخ دلار باید باز هم کاهش یابد. به عقیده ما نرخ 75 هزار ریال که در سامانه نیما خرید و فروش می شود نیز باید کاهش داشته باشد».

0 نظرات: