خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی در کشور نسبت به سال گذشته

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران اظهار داشت: متوسط قیمت کالاهای اساسی به رغم اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی، در مقایسه با پارسال از ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است که نباید این گونه باشد.
پورابراهیمی در گفت و گوی تلویزیونی افز
ود: بر اساس توافق دولت و مجلس درباره کالاهای اساسی، قرار است نرخ ارز ترجیحی همه ۲۵ قلم کالای اساسی تامین شود.
وی با بیان اینکه در زمینه قیمت کالاها، مشکلات و نگرانی‌هایی وجود دارد، ادامه داد: در جلسه با دولت، بحث شد تا یارانه ارزی که به عنوان مابه التفاوت نرخ ترجیحی و بازار ثانویه اختصاص داده می‌شود به صورت یارانه در اختیار مردم قرار گیرد.
 او درباره چرایی اختصاص یارانه ارزی به مردم گفت: در حال حاضر چند میلیون تبعه خارجی از یارانه متعلق به مردم ایران استفاده می‌کنند و همچنین حدود ۴ تا ۵ میلیون گردشگر خارجی هم از این ظرفیت استفاده می‌کنند و قاچاق کالای اساسی هم در دو ماه اخیر، مشکل ساز شده است بنابراین اگر یارانه ارزی به خود مردم به صورت مستقیم داده شود برخی از این مشکلات، حل می‌شود.

0 نظرات: