خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

برندگان جایزه صلح نوبل 2018 اعلام شدند.

در پنجمین روز معرفی برندگان امسال جوایز آکادمی سلطنتی علوم سوئد «نوبل»، جایزه صلح نوبل به دنیس موکویگی از جمهوری دموکراتیک کنگو و نادیا مراد زن جوان ایزدی به دلیل تلاش‌هایشان برای پایان دادن به قاچاق انسان و خشونت جنسی تعلق گرفت.
دنیس موکویگی، پزشک اهل کنگو به دلیل تلاش برای کمک به زنان قربانی خشونت های جنسی در مجامع جهانی مورد تحسین و تقدیر قرار گرفته بود. در سال 2014 نیز جایزه حقوق بشری ساخاروف از پارلمان اروپا و نیز جایزه اولاف پالمه را دریافت کرده بود.
نادیا مراد، زن 25 ساله ایزدی که خود مورد آزار و تجاوز داعش قرار گرفته بود، برنده دیگر جایزه صلح نوبل 2018 است. او در 21 سالگی توسط گروه تروریستی داعش ربوده شد و 6 برادرش در مقابل چشمانش به قتل رسیدند. وی به دلیل مبارزه و پرده برداشتن از جنایات داعش موفق به دریافت این جایزه شده است.

0 نظرات: