خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شمار قربانیان زلزله اندونزی به 1571 نفر رسید.

پوروا نوگراها، سخنگوی آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی اعلام کرد: شمار قربانیان زمین لرزه و سونامی پس از آن در جزیره سولاوسی مرکزی از جمعه گذشته تاکنون به 1571 نفر رسیده و 113 نفر همچنان مفقود هستند.

وی در ادامه افزود: از سوی دیگر 2 هزار و 549 نفر نیز مصدوم شده اند که روند درمان آنها ادامه دارد.
نوگراها تصریح کرد: در شهرهای پالو و دونگالا 152 نفر زیر آوار مانده اند که احتمال می رود این آمار در روستاهای حومه به هزار نفر هم برسد.
به دنبال وقوع این زمین لرزه و سونامی 70 هزار و 821 نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده و 2 هزار و 736 مدرسه آسیب دید. بیش از 100 هزار دانش آموز از رفتن به مدرسه بازمانده که کلاس‌های درس موقتی برای آنها دایر خواهد شد.

به گفته مقامات، بیش از 191 هزار نفر نیازمند کمک‌های اولیه و 571 هزار لیتر آب برای مصارف روزانه هستند.

این زلزله تاکنون خسارتی بالغ بر 658 میلیون دلار به بار آورده است.

گفتنی است مرکز زمین‌شناسی و لرزه‌نگاری آمریکا (USGS) اعلام کرد زمین‌لرزه‌‌ای به قدرت 7.5 ریشتر صبح روز جمعه گذشته در 27 کیلومتری شمال در خلیج پالو از توابع جزیره «سولاوسی مرکزی» اندونزی به وقوع پیوست. این در حالیست که منابع محلی شدت این زلزله را 7.4 ریشتر اعلام کردند.

ارتفاع امواج سونامی در شهرهای دونگالا و پالو به 3 الی 6 متر رسید.

0 نظرات: