خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

افزایش شمار قربانیان زلزله و سونامی در اندونزی


آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی اعلام کرد: شمار قربانیان زلزله 7.4 ریشتری دو روز پیش در شهر پالو واقع در جزیره «سولاوسی مرکزی» که باعث وقوع سونامی شد، به 1203 نفر رسیده است.

به گزارش رسانه های محلی اندونزی دولت این کشور اعلام کرده است: مردم می‌توانند از سوپرمارکت‌های منطقه مواد غذایی را خریداری کنند و هزینه آن را دولت می پردازد.

سوتوپو پورو نوگروهو، سخنگوی آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی نیز گفته است: مسئولین جزیره «سولاوسی مرکزی» از 28 سپتامبر تا 11 اکتبر در منطقه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

از پنج گردشگر خارجی که هنگام وقوع زلزله در منطقه بوده‌اند اطلاعی در دست نیست. تخمین زده می‌شود 2.4 میلیون نفر از این بلایای طبیعی آسیب دیده باشند.

گفتنی است روز جمعه زلزله‌ای به قدرت 7.7 ریشتر در 27 کیلومتری شمال شرق منطقه «دونگالا» از توابع جزیره «سولاوسی مرکزی» اندونزی به وقوع پیوست که در شهرهای دونگالا و پالو منجر به وقوع سونامی شد.

0 نظرات: