خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

نتانیاهو...ایران در تاسیسات سری ۳۰۰ تن مواد و تجهیزات برای سلاح های هسته ای دارد.

بنیامین نتانیاهو بار دیگر در سازمان ملل متحد ایران را به داشتن انبار هسته‌ای مخفی برای برنامه تسلیحات اتمی متهم کرد.

نخست وزیر اسرائیل روز پنج‌شنبه ۲۷ سپتامبر در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نشان دادن عکس‌هایی ایران را به داشتن انبار سری هسته‌ای در تهران برای اهداف تسلیحاتی متهم کرد.
آقای نتانیاهو گفت که این انبار در منطقه «تورقوزآباد» کهریزک حاوی ۳۰۰ تن مواد مرتبط با فعالیت‌های هسته ای است.
وی در ادامه اروپا را به «مماشات» با ایران متهم کرده و از آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای خواست تا از این انبار در شهر تهران بازرسی به عمل آورد.
نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت که ایران در ماه گذشته ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو را از تاسیسات دیگری در تهران خارج و در انبارها مختلفی در این شهر مخفی کرده است.

این چندمین بار است که نخست وزیر اسرائیل با نشان دادن تصاویری ایران را متهم به عدم پایبندی به تعهداتش به آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای و نیز فعالیت‌های مرتبط با دستیابی به تسلیحات اتمی می‌کند.
آقای نتانیاهو در ماه آوریل سال جاری میلادی نیز در یک کنفرانس خبری با نشان دادن مدارکی که وی آن را «محرمانه‌» خواند گفت که ایران پس از توافق هسته‌ای اسناد اتمی خود را به منطقه‌ای مخفی در شورآباد منتقل کرده و به برنامه‌های هسته‌ای خود ادامه داده است.

0 نظرات: