خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

ایران؛ آمریکا: اروپا هیچ غلطی نمی تواند بکند

رئیس «کار گروه ایران» در دولت آمریکا ضمن انتقاد از مواضع مقامات اروپايی در قبال برجام گفت: اتحادیه اروپا نمی‌تواند تحریم‌های واشنگتن علیه حکومت ایران را تضعیف کند.
 «برایان هوک» برای توضیح درباره این گزارش نشست توجیهی برای خبرنگاران ترتیب داد و به سوالات آنها پا
سخ داد.
در بخشی از این نشست مفصل، یک خبرنگار آمریکایی سوال کرد: «برایان! آیا آمریکا برای توقف این ساز و کار ویژه که اروپایی‌ها درباره آن حرف می‌زنند، کاری می‌تواند انجام دهد؟ این ساز و کار واقعا می‌تواند آنچه که آمریکا در حال انجام دادن است را تضعیف کند».
مقام آمریکایی در پاسخ گفت: «نه نمی‌تواند. برای اینکه درآمدی که از این ساز و کار حاصل می‌شود، خیلی کم و ناچیز است. همه شرکت‌های بزرگ تصمیمشان را برای خروج از بازار ایران گرفته‌اند و این موضوع علنی هم شده است».
وی ادامه داد: «کم پیش می‌آید که شرکت‌ها بین بازار ایالات متحده و ایران، ایران را انتخاب کنند. این یک واقعیت اقتصادی است. به همین دلیل من واقعا فکر نمی‌کنم که ما نیاز داشته باشیم زمان زیادی را روی این ساز و کار ویژه پرداخت صرف کنیم».
رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: بزودی تحریم های شدیدتری علیه رژیم ایران اعمال خواهد شد که در طول تاریخ بی سابقه است.
به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا گفت: پس از این ایالات متحده تحریم های مضاعفی را اعمال خواهد کرد که شدیدترین تحریم ها در طول تاریخ بوده تا با طیف های گسترده فعالیت شرورانه رژیم ایران مقابله شود.
ترامپ هشدار داد که هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که این تحریم ها را رعایت نکند، با پیامد های شدید روبرو خواهد شد.
از سوی دیگر مارکو روبیو سناتور ارشد جمهوری‌خواه گفت: راه قاچاق نفت ایران مسدود خواهد شد.
وی گفت واشنگتن نباید اجازه دهد یک فرد نزدیک به حکومت ایران وزیر نفت جدید عراق شود.
این سخنان سناتور آمریکايی نشان می دهد که رژیم ایران قصد دارد از طریق وزارت نفت عراق راهی بیابد برای دور زدن تحریم های نفتی که از سوی آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی وضع می شود تا از آن طریق بتواند نفت خود را با قیمتی ارزان تر و از طریق وزارت نفت عراق به بازارهای جهانی عرضه کند.
مقام‌های آمریکایی در چند روز گذشته و هفته های گذشته به جامعه جهانی در مورد کمک به نظام جمهوری اسلامی برای دور زدن تحریم های آمریکا هشدار داده اند.
سفیر آمریکا در سازمان ملل امروز ضمن انتقاد از مواضع اتحادیه اروپا درباره برجام گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل آمریکا، حکومت ایران است.
جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در سخنانی خطاب به جامعه جهانی و اروپا هشدار داد که از روز چهارم نوامبر اگر کسی بخواهد با رژیم ایران داد و ستد تجاری داشته باشد با تحریم‌های سخت ایالات متحده آمریکا روبرو خواهد شد

0 نظرات: