خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران خواهان استعفای روحانی شد..

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران، از حامیان حسن روحانی رئیس جمهور این کشور، ضمن انتقاد شدید از عملکرد وی از او خواست که اگر نمی‌تواند کاری کند به عنوان یک قهرمان کنار برود.
غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در مصاحبه با شماره مهرماه ماهنامه «اندیشه پویا» ضمن انتقاد شدید از عملکرد دولت روحانی، گفت:«اگر آقای روحانی معتقد است کناره‌گیری‌اش به نفع مصالح ملی کشور نیست، باید تلاش کند که روشن و دقیق حرکت کند. وی باید از این خواب سنگین برخیزد و باید روشن و شفاف با مردم روبه رو شود».
وی افزود: «تصمیم سختی است. او اگر نمی‌تواند کاری کند می‌تواند به عنوان یک قهرمان کنار برود و بگوید ایها الناس من می‌خواستم کاری کنم نشد، به دیوار بسته خوردم و حالا کنار می‌روم. این ممکن است کمک کند که اگر او قهرمان نیست حداقل منفور هم نشود».
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران در این مصاحبه همچنین گفت: «عملکرد دولت حسن روحانی آن چیزی که او و همفکرانش تصور می‌کردند، نبوده است.
به گفته کرباسچی، «برخی از انتقادها به آقای روحانی در سال 1392 شمسی نیز مطرح بود از جمله اینکه او «نوعی خصلت سنگین وزنی در امور اجرایی دارد». وی تاکید کرد که آقای روحانی یک مدیر نشسته است، در حالی که رئیس‌جمهوری باید یک مدیر ایستاده و اجرایی فعال در صحنه باشد».
کرباسچی همچنین گفت: «موضوع رفع حصر سران جنبش سبز اولویت حسن روحانی نبود و او فقط به موضوع سیاست خارجی توجه کرد. دولت حتی در زمینه اقتصاد هم غیرکارشناسی عمل کرد. باید به دولت نهیب زد تا از این خواب سنگین بیدار شود. پس از خروج آمریکا از برجام و به هم ریختن وضعیت بازار ارز و سکه، انتقادها از عملکرد دولت آقای روحانی بالا گرفته است. همچنین طرح‌های دولت برای کنترل بازار ارز شکست خورده است».
کرباسچی در این مصاحبه همچنین اذعان کرد: «عملکرد آقای روحانی به حامیان او هم ضربه زده است. البته می‌دانم که سیستمی اگر چهل سال نقدها و گرفتاری‌ها و مشکلاتی در درون خودش داشت و حل نکرد، باید منتظر همین حرف‌ها و شعارها باشد. اگر اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان نوسازی و نوآوری نداشته باشند جامعه منتظر آنها نمی‌ماند».

وی در ادامه گفت: «مردم حتی آنها که بیشترین نارضایتی را دارند دنبال راه‌حل‌های خشونت‌آمیز برای مسائل کشور نیستند و برای حل مشکلات کشور نگاه به درون دارند و از دخالت بیگانه بیزارند. شعار معترضان تجمع‌های اعتراضی دی‌ماه پارسال با عنوان (اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا) از جمله شعارهایی بود که در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافت و می‌توان آن را گویای فشاری دانست که بر اصلاح‌طلبان است».
گفتنی است محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران، نیز خواستار استعفای حسن روحانی و برادران لاریجانی از ریاست قوای مجریه، مقننه و قضائیه ایران شده است. حسن روحانی، اما روز چهارشنبه ششم تیرماه با اشاره به شرایط اقتصادی این کشور و تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه تهران گفته بود که «دولت نه استعفاء می‌دهد و نه کنار می‌کشد.

0 نظرات: