خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

وزیر نفت ایران: تصمیم‌هایی را که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم.

وزیر نفت ایران اعلام کرد که تصمیم‌های «کمیته مشترک وزارتی نظارت بر تواق اوپک و غیراوپک» را در صورتی که تهدید کننده منافع ملی کشورش باشد وتو خواهد کرد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران با اعلام اینکه کمیته مشترک وزارتی نظارت بر تواق اوپک و غیراوپک تنها مسئولیت نظارتی دارد گفت: "من هر تصمیمی را که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم".
به گزارش خبرگزاری ایرنا، زنگنه در گفت‌وگو با موسسه خبری پلاتس و خبرگزاری بلومبرگ با تاکید بر اینکه ‌تصمیم‌ها تنها از طریق نشست وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و در حضور همه اعضای آن و با اجماع اتخاذ می‌شود گفت: "همه این سر و صدا، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و پلاکاردها، تنها با هدف تبلیغات برای متفرق کردن اوپک است".
وزیر نفت ایران با بیان اینکه توافق قبلی اوپک برای کاهش تولید دیگر وجود ندارد گفت: "عمدتاً روسیه همراهی کرد تا 300 هزار بشکه کاهش دهد و سپس آن 300 هزار بشکه را برگرداند و (توافق) تمام شده است".
زنگنه با انتقاد از برخی اعضای اوپک به خاطر سیاسی کردن این سازمان افزود: " برخی اعضای اوپک، برخلاف هر موضوعی که خودشان گفته‌اند و بر خلاف شعار خود ضد سیاسی کردن اوپک، در واقع آنها دارند کل سازمان را سیاسی می‌کنند. با این هدف که خواسته آمریکا را اجرایی کنند و آنها زمینه را برای آنها (آمریکا) فراهم می‌کنند. وقتی که آنها می‌گویند «ما برای تضمین (عرضه) بازار آماده هستیم» منظور آنها این است که «آمریکا، ایران را هر چه که می خواهی تحریم کن و مردم ایران را نابود کن و این مشکلی نیست. ما در کنار تو هستیم.» از دید سیاسی، معنایش این است. این موضوع به معنای همکاری با آمریکا در تحریم ایران است".
گفتنی است نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیر اوپک (JMMC) روز یکشنبه 23 سپتامبر در الجزایر برگزار می‌شود.

0 نظرات: