خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

روحانی: امسال ترامپ منزوی شد....

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، حسن روحانی، رئیس جمهور این کشور در بدو ورود به تهران در جمع خبرنگاران به تشریح دستاوردهای سفرش به نیویورک پرداخته گفت: "آمریکایی‌ها نتوانستند موضوع ایران را موضوع اصلی اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل قرار دهند، بر عکس این اجلاس به جلسه حمایت قاطع از برجام تبدیل شد و ترامپ در این جلسه تنها ماند و یک انزوای مجددی برای آمریکا بود".
روحانی ادامه داد: "به نظرم آمریکا یی‌ها از این مجمع عمومی هیچ دستاوردی نداشتند و حتی وقتی آقای ترامپ سخنرانی می کرد، وقتی اول سخنرانی اش خیلی از دولت دو ساله اش تعریف کرد، همه سالن خندیدند و همه رسانه ها گفتند سران جهان به آقای ترامپ خندیدند و رسانه های آمریکایی این را تحقیر دولت و ملت آمریکا تلقی کردند".
وی افزود: "نکته بعدی اینکه در کنار اجلاس مجمع عمومی، اجلاس 1+4 تشکیل شد و وزرای 5 کشور مباحث خوبی داشتند و بیانیه بسیار خوب و قاطعی در پایان دادند. در این بیانیه علاوه بر مواضع مستحکم 5 کشور نسبت به تعهدشان به برجام و تشکر از ایران به خاطر پایبندی به برجام، تعهدشان برای عمل به برجام را اعلام کرده و اعلام کردند یک کانال ویژه بانکی برای رابطه با ایران ایجاد کردند که ساز و کار اجرایی اش را اعلام خواهند کرد. خانم موگرینی هم رسما اعلام کرد که این ساز و کار قبل از نوامبر عملیاتی خواهد شد و آمریکایی ها از این موضوع هم ناراحت و عصبانی بودند".

روحانی در پایان تحویل سردیس سرباز هخامنشی به ایران را یکی از دیگر دستاورهای سفرش به نیویورک دانسته گفت: "در این سفر رهاورد دیگری هم داشتیم. یک اثر تاریخی مربوط به 2 هزار و 500 سال قبل که در آمریکا بود و از چند سال قبل کار بسیار قوی حقوقی انجام شده بود، توانستیم این اثر را بازپس بگیریم و آن را همراه خودمان به ایران بیاوریم به عنوان اثر تاریخی که متعلق به ملت ایران است".

0 نظرات: