خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

هشدار جدی آمریکا به تروریست های سایبری.

برخلاف دولت اوباما پاسخ ما به حملات سایبری کوبنده خواهد بود
دولت آمریکا با امضا حکمی اختیارات بیشتری به مقامات این کشور برای مقابله با دشمنان امنیت سایبری اعطا کرده است. این تصمیم پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا که روز ۶ نوامبر امسال (۱۵ آبان ۱۳۹۷) برگزار می شود اتخاذ شده است.
به گزارش یورونیوز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به این مساله گفت، ایالات متحده و متحدان آن هر روز در فضای مجازی تحت حمله قرار می‌گیرند، به خبرنگاران گفت: «ما به حملات سایبری دشمنان قاطعانه پاسخ خواهیم داد.» آقای بولتون با تاکید بر لزوم تغییر با هدف بازدارندگی خطاب به «دشمنان» گفت که «هزینه اقدام علیه ما، خیلی بیشتر از آنچه که به دنبالش هستند، خواهد بود.»
وی همچنین افزود: «این طرح به قوانین دفاعی دوران باراک اوباما پایان می‌دهد و ما کارهایی بیشتر از دفاع انجام خواهیم داد.»
در همین راستا آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با تمام قوا در برابر حملات سایبری به ایالات متحده دفاع خواهد کرد.

حملات سایبری سپاه در آستانه ‌تحریم‌های نفتی
شرکت امنیت سایبری "فایر آی" می‌گوید گروهی از هکرهای وابسته به حکومت ایران با اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا، فعالیت‌های بزرگی را به راه انداخته‌اند که شرکت‌های موثر در زمینه انرژی را هدف قرار می‌دهد.
یکی از مدیران فایر آی به آسوشیتدپرس گفت: «هر زمان که ما شاهد فعالیت سایبری گروه‌های ایرانی در منطقه هستیم، به خصوص با توجه به رویدادهای سیاسی و ژئوپولیتیک، باید حواسمان را جمع کنیم که آنها یا در حال تدارک برای یک حمله مخرب‌‌اند یا اینکه در حال پیشبرد چنین حمله‌ای هستند.»
به گفته کارشناسان شرکت فایر آی‌، وجود سرنخ‌های متعدد آنان را به این نتیجه رسانده که هکرها از پشتیبانی جمهوری اسلامی برخوردار هستند، از جمله اینکه آنها از زبان فارسی استفاده کرده و هفته‌های کاری آنان مشابه هفته کاری در ایران (از شنبه تا چهارشنبه) بوده و همچنین در ساعات اداری مشابه در ایران فعالیت دارند.
به گزارش دویچه وله، شرکت فایر آی هشدار داد با اجرایی شدن مرحله دوم تحریم‌های ‌آمریکا علیه رژیم ایران که فروش نفت آن را در برمی‌گیرد، احتمالا حمله‌های سایبری بیشتری توسط گروهی از هکر‌های ایرانی صورت خواهد گرفت.
پیش تر آژانس اطلاعات آلمان در گزارش سالانه خود اعلام کرد رژیم ایران توانایی‌ حمله سایبری خود را افزایش داده، به شکلی که برای شرکت‌‌ها و مؤسسات تحقیقاتی آلمان خطرناک است.

0 نظرات: