خبرهای کوتاه........ کرونا در ایران؛ شمار جان باختگان از مرز 14 هزار نفر گذشت....تداوم انفجارها در ایران؛ این بار در پست برق نیروگاه اصفهان
Mecca crane collapse: 107 dead at Saudi Arabia's Grand Mosque....Get behind Corbyn, Labour MPs told....India restaurant blast: Police search for shopkeeper

شمار فوتی‌های مشروبات الکلی مسموم در ایران به 23 نفر رسید...

مقامات بهداشت ایران امروز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده اند که شمار فوتی‌ها بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل مسموم در ایران به 23 نفر و شمار مسمومان به 213 نفر افزایش یافته و در بین مسمومان 7 زن هم وجود دارد و گروه سنی افراد مسموم شده از 17 تا 50 سال است.

فاطمه نوروزیان، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ایران گفته که تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی در بندرعباس به 168 نفر افزایش یافته این در حالی است که 16 نفر از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند و 8 نفر بدحال هستند.
از سوی دیگر، مهرداد بابایی، رییس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز نیز اعلام کرد که 25 نفر در کرج به دلیل مصرف مشروبات الکلی مسموم شده اند و 3 نفر هم جان باخته اند.
همچنین پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس ایران نیز گفته که «علاوه بر این موارد، 2 نفر در خراسان شمالی و دو نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد جان باخته اند که در مجموع تعداد فوتی ها به 23 نفر می رسد. در 4 استان ایران، در مجموع 213 نفر نیز مسموم شده اند».
-دستگیری متهمان باند تولید مشروب الکلی مسموم
در این راستا، سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان نیز با اشاره به دستگیری متهمان باند تولید مشروب الکلی گفت: سرباند تولید و توزیع کنندگان مشروب الکلی مرگبار از درون زندان، واردات الکل از تهران به بندرعباس و هدایت سایر اعضای باند را انجام می‌داد. این فرد مدتی قبل با اتهامی در ارتباط با مشروبات الکلی دستگیر و با قرار وثیقه 870 میلیون تومانی روانه زندان شده بود.

وی ادامه داد: سه نفر از اعضای باند که در خارج از زندان با استفاده از الکل وارد شده از تهران، در کارگاه خانگی اقدام به تهیه مشروب الکلی دست ساز کرده و به شهروندان می فروختند، توسط پلیس امنیت عمومی استان دستگیر شدند. دستگیر شدگان دارای سوابقی در ارتباط با مشروبات الکلی هستند و دو نفر از این افراد نیز زن و شوهر هستند.
گفتنی است مصرف مشروبات الکلی در ایران «حرام» بوده و به موجب ماده 265 قانون مجازات اسلامی جدید در این کشور، مجازات حد خوردن مواد الکلی و مست‌کننده براي مرد و يا زن‌، هشتاد تازيانه است‌. البته غيرمسلمان فقط در صورت تظاهر به شرب مسکر به هشتاد تازيانه محکوم مي‌شود. مقصود از تازیانه همان شلاق است. مطابق قانون مجازات اسلامی در ایران هم حد به مجازاتی گفته می شود که نوع و ميزان و کيفيت آن در «شرع» تعيين شده است‌.

0 نظرات: